OMEZENÍ NÁVŠTĚVNICKÉHO PROVOZU V CHRÁMU SV. BARTOLOMĚJE

Vážení návštěvníci,

z důvodu probíhajících prací jsou prohlídky interiéru chrámu sv. Bartoloměje až do odvolání omezeny.

Po dobu tohoto omezení probíhají náhradní prohlídky s výkladem průvodce, které zahrnují exteriér chrámu s nahlédnutím do jeho interiéru a kostnici, v každou celou hodinu vyjma poledne. Z důvodu sníženého návštěvnického komfortu je vstupné na tyto prohlídky snížené o 50%.

Děkujeme za pochopení.

chrám sv. Bartoloměje dnes: zavřeno
interiéry historických objektů dnes: zavřeno
zahrady na parkáně dnes: 9–17h
CZ

Revitalizace areálu

Revitalizace areálu chrámu probíhala v letech 2018 – 2020, předmětem celého projektu byla stavebnětechnická a památková obnova vybraných objektů (zvonice, kostnice a stará škola) a prostranství v areálu chrámu (parkány).

Na zpracování projektové dokumentace pracovali architekti z renomované pražské společnosti Masák & Partner s.r.o. Dodavatelem stavby bylo sdružení společností BFK servis a. s. a GEMA ART GROUP a.s., interaktivní expozici připravilo studio KLUCIvespolek. Celkové náklady na rekonstrukci činily více než 90 milionů korun, z toho 86 milionů bylo hrazeno z dotace a zbývajících 8,6 milionů z vlastních zdrojů města Kolína.

Fotografie před & po

Posouvejte lištu se šipkami a porovnejte na vybraných fotografiích, jak vypadalo Bartolomějské návrší před a po rekonstrukci.


Časosběrné video revitalizace