chrám sv. Bartoloměje dnes: zavřeno
interiéry historických objektů dnes: zavřeno
zahrady na parkáně dnes: 8–20h
CZ

Lektorské programy

Unikátní areál chrámového návrší v Kolíně umožňuje přímý dotek historie a otevírá neomezený prostor pro poznávání a objevování. Exkurze do takto historicky významného místa je pro žáky ZŠ či studenty SŠ vždy zajímavá a přínosná.

1

Kostel v našem městě: Gotiky chlouba

Navštívíme kostel sv. Bartoloměje, kde si budeme povídat o jeho architektuře, historii a současnosti. Prozkoumáme gotický interiér a vysvětlíme si význam a účel jednotlivých částí.


2

Stará škola: Historie města kolína a jeho osobnosti

V budově staré školy si budeme vyprávět o dějinách města Kolína a jeho slavných osobnostech. Žáci si vyzkouší zremixovat skladbu „Kolíne, Kolíne", vytvořit fotografickou kompozici po vzoru Josefa Sudka nebo gestikulovat jako mim Jean Gaspard Deburau. Závěrečný videomapping nám vyjeví tajemství Jakuba Krčína.


3

Zvonice: Příběh zvonu

Ve zvonici odkryjeme příběh zvonu coby nositele zpráv, svědka lidských i církevních příběhů či symbolu starobylého zvonařského řemesla. Kromě zvonů si ukážeme i expozici chrámového pokladu, lapidárium či prostory bývalého bytu věžníka.


4

Bartolomějský areál a kostnice

Projdeme se po areálu Bartolomějského návrší, seznámíme se s jednotlivými architektonickými skvosty, prohlédneme si dochovaný fortifikační systém a poslechneme si dávné příběhy spojené s historií tohoto místa. Interaktivní prohlídka doplněná pracovními listy otevře několik kapitol regionálních dějin.

Cílová skupina: ,

Všechny programy jsou určeny pro předem objednané skupiny.

Kontakt pro objednávky:
Mgr. Ilona Boháčková (muzejní pedagog)
bohackova@muzeumkolin.cz
tel.: +420 702 007 638


Bližší informace o programech najdete na stránkách Regionálního muzea v Kolíně www.muzeumdetem.cz