chrám sv. Bartoloměje dnes: 9–12 13–17h
interiéry historických objektů dnes: 9–12 13–17h
zahrady na parkáně dnes: 8–20h
CZ

Výstava fotografií Jaromíra Funkeho ve zvonici chrámu sv. Bartoloměje

2. května 2024

V horním patře zvonice, v bývalém bytě hlásného, je nově instalována výstava fotografií Jaromíra Funkeho  z cyklu „Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně“. 

Přestože motiv chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně se ve Funkeho fotografiích objevil již na počátku 20. let 20. století, vlastní cyklus fotografií chrámu vznikl až v roce 1942, a to na objednávku Městského úřadu v Kolíně. Fotografický cyklus zahrnuje jak celkové pohledy na chrám, tak některé významné architektonické detaily (např. tympanon, opěrné pilíře) a průhledy do interiéru. Nechybí ani detaily vnitřní výzdoby a mobiliáře. 

Dnes jsou fotografie součástí sbírkového fondu Regionálního muzea v Kolíně, které fotografie laskavě zapůjčilo k reprodukci. 

Příští rok, v roce 2025, si budeme připomínat 80 let od úmrtí slavného fotografa. Výstava je tak první vlaštovkou k připomínce tohoto výročí. 

Výstavu můžete navštívit během otevírací doby objektu zvonice, prohlídky jsou možné pouze s průvodcem a začínají vždy v (9h ve všední dny), 10h, 11h, 13h, 14h, 15h a 16 hodin.

Prodej vstupenek v pokladně Regionálního muzea v Kolíně v Červinkovském domě, Brandlova 27.

(naproti chrámu sv. Bartoloměje). 

www.kolinzije.cz